23.12.17 Administrator
Wesołych Świąt

...

30.08.11 Administrator
Biesiada na zakończenie wakacji

           I stało się – wakacje w Bibliotece dobiegły końca. D...

15.07.09 Administrator
Kącik poezji

 Jeśli chcesz umieścić swoje wiersze na naszej stronie, to przyślij je na a...

02.07.14 Administrator
Gdzie jest Jennifer?

           Pojawił się miesiąc czerwiec, a z nim czas nadchodzącyc...

22.05.13 Administrator
Poetycki Koncert Życzeń z Tuwimem

15 maja 2013 roku odbył się kolejny Poetycki Koncert Życzeń, tym razem dedyk...

 

Domowa DKK DDK DZIECI
NEWS: UWAGA !!! Zmiana godzin pracy biblioteki. Aktualne godziny pracy umieszczone są z menu Działy i Filie. BIBLIOTEKA CZYNNA: PN - 7.00-15.00, WT-PT - 10.00-18.00 W SOBOTY od 9.00 do 14.00.

maj 2022
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Zaproszenia

kartka1
Galeria

DKK DZIECI
Gdybym nie pomyliła psów Ingelin Angerborn w DKK dla dzieci PDF Drukuj Email

            Za oknem maj, miesiąc zakochanych i w naszym DKK dla dzieci rozmowa o miłości, a właściwie o pierwszych sympatiach i młodzieńczych zauroczeniach.

            We wtorek 27 maja 2014r. omawialiśmy w klubie książkę Ingelin Angerborn Gdybym nie pomyliła psów. Bohaterka opowiadania, uczennica klasy III, Tilda, przeżywa szereg zabawnych perypetii, a wszystko za sprawą sympatii do chłopca o imieniu Axel. Całe zamieszanie zaczyna się od pomylenia psów, małej chihuahua'y Pchełki z czarnym labradorem. Zamiana psów i niewinne kłamstwa w efekcie doprowadzają do wielu kłopotów: alergia mamy, kradzież roweru, wagary, jazda radiowozem, podarcie jeansów i w końcu skręcenie nogi. Na szczęście, jak to w bajkach, wszystko się dobrze kończy.

            To typowa książka dla dziewczyn i moim czytelniczkom bardzo się podobała. Napisana ładnie, ciekawie i humorystycznie, pełna  jest zabawnych sytuacji. Uczy, że kłamstwo nie popłaca a wynikają z niego tylko same kłopoty. Dziewczyny, serdecznie zachęcam do ciekawej lektury!

           

Grażyna Lichwiarz

 

 
Detektyw Pozytywka w DKK dla dzieci PDF Drukuj Email

         To już czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Spotkaliśmy się
w siedzibie filii we wtorek 29 kwietnia 2014 roku. Nasza kwietniowa dyskusja dotyczyła książki Grzegorza Kasdepke  Nowe kłopoty detektywa Pozytywki. Bohaterem lektury jest właściciel agencji detektywistycznej o nazwie Różowe okulary. Postać niezwykle sympatyczna, barwna i wesoła. To druga część książki o przygodach niezwykłego detektywa. Tym razem Pozytywka ma do rozwiązania aż jedenaście zagadek. Książka napisana jest w sposób zabawny i ciekawy. Uczy młodego czytelnika rozwiązywać tajemnice. Uczy
a zarazem bawi. Ładnie wydana z pięknymi ilustracjami.

            Młodzi klubowicze jednogłośnie ocenili ją bardzo pozytywnie. Podobała się wszystkim czytelnikom. Polecamy dzieciom, warto przeczytać.

                      

                                                                                         Grażyna Lichwiarz

 

 
Czas meteorów w DKK dla dzieci PDF Drukuj Email

            Nasze trzecie spotkanie DKK dla dzieci zorganizowaliśmy 28 marca 2014 roku. Tematem naszej dyskusji była książka Anny Onichimowskiej Czas Meteorów. Bohaterowie opowieści, rodzina Topsów z Topsowa, tak jak wszystkie rodziny w całym mieście żyje według ściśle przestrzeganego harmonogramu dnia. Mieszkańcy wstają, ubierają się, jedzą posiłki, idą do szkoły, pracy a wszystko według obowiązujących zasad. W tym mieście nawet koguty pieją o wyznaczonej godzinie. Aż pewnego dnia do sąsiedniego domu Topsów wprowadza się Antoś Tomba z rodziną. O zgrozo, nowy sąsiad nie chce nosić obowiązkowej, papierowej czapeczki, a jego ulubionym przysmakiem nie jest kukurydza, a kisiel. Dla Topsów takie zachowanie jest nie do przyjęcia. Tyle o treści, czas na opinie.

            Książka wydana bardzo ładnie, w twardej oprawie z pięknymi ilustracjami, lecz sama treść nie zachwyciła moich młodych klubowiczów. Ich zdaniem książka nudna, właściwie nic się w niej nie dzieje. Bohaterowie nie przeżywają żadnych przygód, mimo że na okładce widnieje napis Seria z dreszczykiem. Może innym dzieciom się podoba, nam zdecydowanie nie.                

Grażyna Lichwiarz

 

 
Zbój Renaty Piątkowskiej w DKK dla dzieci PDF Drukuj Email

         Nasze drugie spotkanie DKK dla dzieci odbyło się 25.02.2014 roku o godzinie 14:00. Tematem dyskusji była książka pani Renaty Piątkowskiej Zbój. Jest to zbiór 10 opowiadań o koniach noszących ciekawe imiona, takie jak Dukat, Maciejka, Bucefał, Pędziwiatr, Raptus, Huzar, Olszynka, Zbój, Drops, Kasztan, Cynamon i Wierzgaj. Książka napisana humorystycznie i ciekawie, podobała się wszystkim uczestniczkom spotkania. Kasi najbardziej przypadło do gustu opowiadanie Raptus, Huzar i Olszynka. Jest to historia trzech koni, które w czasie II wojny światowej uratowały swoim jeźdźcom, ułanom, życie przeskakując prawie dwumetrowy, zakończony ostrokołem płot. Asi, która uwielbia konie, podobały się wszystkie opowieści. Mi osobiście najbardziej podobała się historia Maciejki, która mimo, że jeździec wyleciał z siodła, sama ukończyła bezbłędnie przejazd i stanęła przed komisją sędziowską w oczekiwaniu na nagrodę. Książka ładnie ilustrowana. Polecamy, zwłaszcza miłośnikom koni.                      

Grażyna Lichwiarz

 
Kaktus, szukaj! PDF Drukuj Email

            W piątek 31 stycznia 2014 roku o godzinie 14:00 w filii nr 1 MBP w Żaganiu odbyło  się pierwsze spotkanie DKK dla dzieci. Naszą pierwszą lekturą była książka pani Barbary Gawryluk  Kaktus, szukaj! Tytułowym bohaterem książki jest rudy kundel, przygarnięty ze schroniska przez rodzinę Weroniki i Wojtka. Autorka w swoim opowiadaniu opisuje zabawne przygody Kaktusa i jego nowej rodziny w sposób prosty i humorystyczny. Postać kundelka bardzo się dzieciom podobała, a udział w zawodach strażackich najbardziej zaciekawił. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że psy są zwierzętami bardzo mądrymi i wiernymi, a poza tym są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zachęcamy do przeczytania książki, naprawdę warto!

Grażyna Lichwiarz

 


Copyright © 2009-2012 Zbigniew Białkowski
Wszelkie prawa zastrzeżone.
zb10@poczta.onet.pl

Design ZB